Säännöllinen tukesi tulee tarpeeseen!
Kiitos siitä, Sudan-lähetys ja Seurakuntasi

Heikki Salo Tampereelle pastoriksi

Tampereen seurakuntamme kutsui Heikki Salon pastorikseen ja vihkimysjumalanpalvelus oli pääsiäispäivänä 20.4.2014 klo 11 Tampereen seurakuntamajalla. Samana vuonna Heikki muutti perheensä kanssa asumaan Tampereelle.

Vihkimisen toimitti Seurakuntaliiton esimies, pastori Seppo Salo. Vihkimyksessä avustivat Tampereen seurakunnan pastori Aulis Jalonen sekä Sley:n kotimaantyönjohtaja, rovasti Markku Niemelä. Jumalanpalveluksessa saarnasi pastori Heikki Salo. Väliajan jälkeen oli Paimenen juhla, jossa puhuivat Markku Niemelä ja Aulis Jalonen.

Tulevia tapahtumia, Tampere

17 elo
Elonkorjuu juhla, Teemana Luominen
Päivä 17.08.2019 11:00 - 14:00
Puhujina: Emeritus professori Matti Leisola
Pastori Heikki S. Salo
Esa Yli-Vainio
Musiikkia: Heikki J. Salo ja Ossi Niemistö
Kolehti Etelä- Sudan lähetykselle
Väliajalla Kahvia ja voileipiä